۸۰۰ نفر از دانشجویان هرمزگان برای اعزام به عتبات عالیات نام نویسی کردند

[ad_1]

حجت الاسلام سید عباس تقوی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرحله نانویسی دانشگاهیان برای اعزام به عتبات عالیات تا ۲۲ تیر ادامه می یابد و پس از پایان این مرحله بین ثبت نام کنندگان قرعه کشی می شود.
وی ادامه داد: ۲۴۵ نفردرقالب هفت کاروان ۳۵ نفره با انجام قرعه کشی ازاین استان برای اعزام به عتبات عالیات انتخاب می شوند که اولویت با دانشجویان تازه ازدواج کرده است.
وی اضافه کرد: بیشتر اعزام دانشگاهیان از هرمزگان به صورت کاروان های هوایی پیش بینی شده که هزینه آن در حدود یک میلیون و۸۰۰ هزار تومان است.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌ های هرمزگان اظهار داشت: دانشگاهیان می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برای تامین هزینه های این سفراستفاده کنند که تسهیلات در نظر گرفته شده برای اعزام زمینی یک میلیون تومان و برای اعزام هوایی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
تقوی اشاره کرد: اعزام دانشگاهیان از نیمه مرداد امسال آغاز می شود و تا دهه اول آبان ادامه می یابد.
وی عنوان کرد: آمادگی برای اعزام دانشگاهیان در قالب گروه بندی های مختلف مانند مدرسان دانشگاه ها، دانشجویان متاهل،دانشجویان مجرد و کارمندان دانشگاه ها وجود دارد.
به گفته وی، علاوه بر زیارت عتبات عالیان برنامه های متنوع فرهنگی و زیارتی دیگری همچون همایش اعلا من العسل، زیارت حُر، زیارت سامرا به شرط تامین امنیت، بازید از منزل امام خمینی (ره) در عراق و غیره در نظر گرفته شده است.
بکارگیری بهترین روحانیان و پیش بینی بهترین هتل ها برای استقرار دانشجویان توسط حجت الاسلام تقوی به عنوان بخشی از برنامه ریزی های صورت گرفته برای دانشگاهیان در این سفرها بر شمرده شد.
وی خاطر نشان کرد: مجوز خروج دانشجویان پسر مجرد که سربازی نرفته اند از سوی ستاد عتبات عالیات برای شرکت در این اردوهای فرهنگی مذهبی گرفته می شود و این دانشجویان مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.
وی یادآور شد: سال گذشته نزدیک به ۲۵۰ نفر از دانشگاهیان هرمزگان به عتبات عالیات اعزام شدند.
۳۲۱۹/۶۰۴۸
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *