کشف ۱۶۰ میلیارد کالای قاچاق در هرمزگان/ افزایش دستگیری متهمان اینترنتی

[ad_1]سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات و موفقیت هایی در بحث کشفیات کالا و مواد مخدر صورت گرفته و طی این مدت هزار و ۱۲۹ نفر در بحث موادمخدر دستگیر و هفت هزار و ۴۷۱ معتاد کارتن خواب و متجاهر جمع آوری شده اند.


وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۷ تن و ۵۵۶ کیلو انواع موادمخدر توسط نیروی انتظامی در استان کشف شده است اظهار داشت: ۳۰۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت حامل و فعال درقاچاق مواد مخدر نیز دراین زمینه توقیف و به پارکینگ منتقل شد.


فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: از ابتدای سال جاری ۱۸۲ طرح پاکسازی نقاط آلوده از حیث وجود و توزیع مواد مخدر در سطح استان اجرا شد که در اجرای این طرح ها ۱۴ تن و ۲۱۷کیلو تریاک، سه تن و ۲۲۲ کیلو حشیش،۸۶ کیلو و ۳۹۵گرم هروئین و ۲۹کیلو و ۵۹۳ گرم سایر مواد کشف شده است.


این مقام انتظامی استان با اشاره به دستگیری چهار هزار و ۲۷۷ سارق در استان طی این مدت ،خاطر نشان کرد: دستگیری سارقان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته و در مجموع در بحث وقوع سرقت نیز با کاهش ۱۰ درصدی مواجه بودیم.


سردار ملکی در ادامه جمع کل تصادفات درون و برون شهری را هزار و ۸۰ فقره اعلام و تصریح کرد: تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش و متوفیان حوادث جاده ای با ۱۰۳فقره ، ۲۹ درصد کاهش و مصدومان تصادفات با هزارو ۲۵۵ نفر ، هفت درصد کاهش داشته است.


فرمانده انتظامی هرمزگان با اذعان به افزایش ۳۲ درصدی کشف کالای قاچاق در استان، بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان انواع کالاهای قاچاق در استان کشف و در این راستا هزار و ۵۴۰ فقره پرونده تشکیل و ۹۲۸ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق توقیف و هزار و ۴۰۵ متهم به مراجع قضائی و قانونی معرفی شده اند.


وی ادامه داد: طی این مدت ۸۷ هزار و ۳۱۲ مورد تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی برقرار شده که از این تعداد ۲۸ هزار و ۹۸۹ مورد عملیاتی و منجر به حضور ماموران و ارائه خدمات پلیسی، ۵۳ هزار و ۴۸ مورد آن راهنمایی و ارشاد شده و سه هزار و ۹۹۶ مورد نیز غیر قابل رسیدگی بوده است.


سردار ملکی با بیان اینکه ۹۴ درصد جرایم سایبری توسط کارشناسان پلیس فتا منجر به کشف شده، اظهار داشت: تعداد متهمان دستگیر شده در زمینه جرایم رایانه ای ۱۰۲ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۹ درصد افزایش دستگیری داشته ایم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *