معدن خاک سرخ هرمز پلمپ شد

[ad_1]سهراب رضوانی در گفت و گوی اختصاصی با خبر هرمزگان افزود: این معدن با دستور دادستان قشم پلمپ شده است.


وی اختلاف اعضای هیات مدیره و دو دستگی در نحوه اداره این معدن و شکایت اعضاء از یکدیگر را دلیل این توقف فعالیت اعلام کرد و گفت: با افزایش دامنه شکایت ها و ارجاع آن به دادسرای قشم، به دستور مقام قضایی تا رفع اختلافات و آرامش درهیات مدیره، فعالیت این معدن متوقف است.


این مسوول با بیان اینکه تاکنون برای رفع مشکل این معدن، سه هیات مدیره تعیین شده است، افزود: با انتخاب هیات مدیره دوم انتظار می رفت اختلاف اعضاء پایان یابد و فعالیت این معدن در بستر قانونی ادامه پیدا کند اما این اختلافات همچنان ادامه پیدا کرد تا اینکه اداره تعاون استان ناگزیر شد هیات مدیره انتصابی معرفی کند.


به گفته رضوانی، حتی این هیات مدیره نیز نتوانست کار کند و اعضاء با آن همکاری نکردند و اختلافات پابرجا ماند.


معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان یادآور شد: همه تلاش ها بر این است که وحدت اعضاء حفظ شود و در یک فضای تعاملی بتوانند بدون تنش کار کنند که بدین منظور در جلسه ای با حضور مسوولان تعاون قرار است از اعضاء خواسته شود هیات مدیره انتصابی را بپذیرند تا بتواند با واگذاری این معدن به یک شرکت، فعالیت خود را برابر ضوابط تعاونی دنبال کند.


گفتنی است مشکلات زیست محیطی از دیگر چالش های این معدن در جزیره هرمز است که در دولت قبل مدتی با شکایت سازمان حفاظت محیط زیست تعطیل شد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *