شیوع بیماری تنفسی در مرغداری های غرب استان هرمزگان

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان اخبار هرمزگان به نقل از خبرنگار مهر، محمد جانباز صبح شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: با توجه به شیوع بیماری تنفسی در مرغداری های غرب استان(شهرستان بستک) و در راستای جلوگیری از انتشار این بیماری به سایر واحد های مرغداری، تولید کننده گان ملزم به  رعایت نکات بهداشتی و توصیه کارشناسان هستند.

مدیر کل دامپزشکی استان گفت: کانون بیماری نیو کاسل  در شهرستان بستک است به طوری که ۴واحد تولید کننده این منطقه را در گیرکرده است.

جانباز  هشدار داد: تمام واحد های مرغداری های استان ملزم به رعایت  مسایل بهداشتی هستند.

وی با بیان اینکه بیماری نیوکاسل فقط مختص پرندگان از جمله مرغ است و قابلیت انتقال به انسان را ندارد افزود: این بیماری باعث خسارت اقتصادی به تولید کنندگان می شود.

جانباز اظهارداشت: رعایت اصول بهداشتی، انجام واکسیناسیون، کنترل تردد ها در واحد های تولیدی ، معدوم سازی مرغ های آلوده با لاشه سوز ، تهیه دارو از مراکز مجاز ، کشتار طیوربا رعایت اصول بهداشتی  و آموزش بهره برداران از مهمترین  راهکارهای جلوگیری از انتشار این بیماری در استان است.

وی بیان داشت: بیماری تحت کنترل و علل شیوع آن در حال بررسی و پیگیری است. هرگونه جوجه ریزی مجدد در واحدهای مرغداری باید با نظارت کارشناسان دامپزشکی انجام شود. بیماری نیوکاسل بیماری تنفسی پرندگان از جمله مرغ است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *