شنبه نامه: وصلت ناتمام در ایتالیا و انتخابات با کلاس در بندر

[ad_1]در حالی که هیات هرمزگانی داشت یکی یکی عطرهای ایتالیایی را بندر باری تست می کرد، معاون استاندار اینجا مجبور شد هزار و یک توجیه برای هزینه های آن بیاورد و توضیح دهد که خواندن خطبه دیپلماتیک خواهرخواندگی چقدر خاصیت دارد، اما حیف که این وصلت ناتمام ماند و ایتالیایی ها همین اندک دلخوشی که برای ما “دستاورد بزرگ ” بود، را فعلا دریغ کردند.


البته آنگونه که برخی رسانه ها گزارش داده اند بسته سوغاتی های ایتالیایی در راه است و قرار شده میزبانان بعدا برایمان نیروگاهی بسازند تا پرونده این سفر و حرف و حدیث هایش همچنان باز بماند.


* درد مزمن شهردار سیاسی


گفته های عضو تازه رای گرفته شورا نیز در میان اخبار هفته گذشته قابل توجه بود.


آبتین امیری که تاکنون کوشیده خود را در قد و قواره یک فعال مدنی و اصلاح طلب معرفی کند، هنوز از گرد راه نرسیده اظهار داشته “شهردار آینده باید از پشتوانه جریانهای سیاسی برخوردار باشد” و بدون حمایت جریان‌های سیاسی امکان دفاع از حقوق شهرداری ممکن نخواهد بود.


هرچند این ادبیات طنازانه بیشتر برای خوشایند پدرخوانده های سیاسی و بسترسازی برای چنبره زدن دوباره آنان بر شهرداری به کار گرفته شده اما کاش آبتین خان به این سوال هم پاسخ می داد که شهردارانی که تاکنون به جای دانشگاه های تخصصی از زایشگاه های سیاسی وارد این گود شده اند چه کارنامه درخشانی از خود باقی گذاشته اند و چه گلی بر سر شهر زده اند که در شورای پنجم نیز باید راهشان ادامه پیدا کند.


البته شهردار سیاسی هم به شورای سیاسی بهتر می آید تا شهردار فنی به شورای تخصصی…


* آتش زیر خاکستر


حکایت آتش سوزی بیمارستان حاجی آباد هم از آن دست حوادث قابل تاملی بود که در هفته گذشته رخ داد.


بیمارستان که باید پناهنگاه امنی برای بیماران بوده و از ضریب ایمنی کافی برخوردار باشد خود به بلای مضاعف جان بیماران تبدیل شد.


هر چند تا اظهار نظر کامل مقامات در خصوص علت این آتش سوزی نمی توان پیشداوری کرد اما برخی زمزمه ها از تغییر در فضای فیزیکی ساختمان و نادیده گرفتن نقشه تاسیسات پیشرفته فنی حکایت دارد که گفته می شود در کاهش ضریب ایمنی آن موثر بوده است.


دیگر اینکه ظاهرا در هر کجای استان آتشی به جان مال و اموال مردم بیفتد، آتش نشانی بندرعباس باید جور آن را بکشد. حال می خواهد همین حوالی در آبشورک باشد یا 500 کیلومتر آنطرفتر در پارسیان.


البته اگر خودروهای آتش نشانی بتواند خود را به خاکسترهای آتش برسانند و با واژگونی میان راه، خود به مصیبتی جدید تبدیل نشوند.


* مرثیه شهرداری منطقه سه بر بنای فرهنگی


ماجرای خانه احمدی و اصرار مالک آن به تخریب این بنا هم از خبرهای پرحاشیه های روزهای اخیر است.


در حالی که تاکنون از هویت تاریخی این بنا فقط نامی بر سر زبان میراث فرهنگی بود، اقدام مالک آن برای تخریب بنا واکنش هایی را به دنبال داشت.


میراث فرهنگی که در حفظ بناهای تاریخی استان عملکرد قابل تاملی دارد در حفظ این ساختمان نیز ناکام ماند تا مالک آن به استناد مجوزهای قانونی بنا را به تیغ بولدوز بسپارد و از ثبت ملی آن برای میراث فرهنگی استان، فقط یاد و خاطره ای باقی بماند.


در این میان البته ماجرای بنر شهرداری منطقه سه بندرعباس نیز سوژه رسانه ها شد و شهرداری در قامت اداره میراث فرهنگی، با نصب نوشته ای، این بنا را مربوط به دوره قاجار نامید و مردم و کسبه را به همکاری در جلوگیری از تخریب آن فراخواند.


شهردای در این ماجرا تهدید به برخورد قانونی با عاملان تخریب هم کرد که البته بیشتر به یک دلنوشته می ماند تا ادعایی واقعی.


* فرجام نامعلوم انتخابات نظام پزشکی


انتخابات نظام پزشکی هرمزگان هم در آخرین روز هفته با شرکت 63 کاندیدا در دو شهر بندرعباس و میناب برگزار شد.


حکایت انتخابات در استان هرمزگان در چند سال اخیر به هر نامی یا به سرنوشت ابطال دچار یا با حاشیه و جنجال همراه بوده است.


از انتخابات غرب هرمزگان گرفته تا خانه مطبوعات و نظام مهندسی و البته شورای شهر بندرعباس.


شاید همه امیدها به تایید این انتخابات بود که این هم بنا به گفته وزیر بهداشت شاید فرجام خوشی در انتظار آن نباشد و چه بسا مهر ابطال بر پیشانی آن بچسپد که سرنوشت آن هم می ماند برای شنبه نامه بعد…

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *