شناور دنا دوباره غرق شد

[ad_1]اسماعیل موسوی در مورد اینکه چرا پس از یک ماه کشتی مسافر بری غرق شده ‘دنا’ بر اثر آب گرفتگی مخازن از زیر آب خارج نشده است؟ اظهار کرد: پس از حادثه، بررسی های اولیه توسط تیم غواصی انجام گرفت و از آنجا که کشتی بیمه بود لازم شد تا کارشناسان بیمه نیز بررسی های زیر سطحی انجام دهند و میزان و علت خسارت را بر آورد کنند.


وی وظیفه خروج کشتی از آب را بر عهده مالک آن عنوان کرد و افزود: تاکید کردیم خارج سازی با استفاده از امکانات استاندارد و فنی و تیم حرفه ای انجام شود از این رو مالک کشتی، سراغ یکی از پیمانکارانsalvage  (شناور سازی مغروقه ها) رفتند، پیمانکار به ما معرفی و با توجه به سوابق این شرکت، موافقت شد تا کار شناور سازی انجام گیرد.


مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای کیش با بیان اینکه در این هفته به دلیل حجم برنامه ها، کار متوقف شده بود، اظهار کرد: قرار است در هفته آینده یک بارج جرثقیل دار قوی 300 تا 400 تنی معادل وزن ناخالص کشتی و آب جمع شده در آن، در محل مستقر شود تا شناور به صورت یکپارچه از آب بیرون کشیده و پس از آن برای تعمیرات اساسی به مرکز کشتی سازی جزیره منتقل شود.


این مقام  در پاسخ به این سئوال که اگر جرثقیل در مرحله دوم هم موفق به بیرون کشیدن کشتی نشود چه اقدامی انجام خواهید داد؟ افزود: در این صورت خود مستقیم وارد عمل می شویم و با استفاده از امکانات مجموعه آن بیرون می آوریم .


کشتی مسافربری دنا 28 خرداد ماه سال جاری بر اثر آب گرفتگی شدید مخازن غرق شد.


این شناور در روز حادثه هشت خدمه داشت که به کسی آسیبی وارد نشد و همه نجات یافتند.


کشتی مسافر بری دنا با ظرفیت 220 مسافر در خط کیش چارک و بالعکس و همچنین برای برنامه های شبانه فعالیت می کرد.


منبع: ایرنا

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *