بندرعباس فعالترین مرز ترانزیت ورود کالای کشور

[ad_1]


به گزارش خبرگزاری روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان، داریوش باقر جوان بیان داشت: در ۳ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ بندرشهید رجایی با کسب ۳۶ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.


وی اضافه کرد: در این مدت ۸۲۷ هزار و ۹۲۲ تن کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.


باقر جوان بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالاهای ساختمانی ، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همچنین مرزهای پرویزخان، بازرگان و شهید باهنر  را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند.


به گفته وی ۷۳ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق این مرزها انجام می شود و تنها ۲۷ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.


باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور نیز اشاره کرد و گفت: طی ۳ ماهه نخست سال ۹۶، ۲۳۱۰ هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.


وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می کند.


ترکمنستان، قزاقستان، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *